SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót

Friss hírek
Friss hírek : Lindab-Törökbálinti TC – Felnőtt labdarúgás (NB III) – Korán lőtt gólunkkal szerzett előnyünkkel élni tudtunk

ZI  2010.05.10. 19:25

Lindab-Törökbálinti TC – Zsámbéki SK 1 – 0 ( 1 – 0 )

2010. május 9. (vasárnap) 16 óra 30

Alsóerdősor utca: 300 néző

Játékvezetők: Kompf Gyula (Kis Tamás László, Csibra Gábor)

Összeállítások:

Lindab-TTC: Frank Tamás – Pásztor Dániel, Bábik Tibor, Róza László, Takács Attila – Lázár Szabolcs (Kilik Balázs 60. p.), Nagy Balázs (Csintalan Csaba 46. p.), Héray László Mészáros Dániel, Szőke László - Tóth Ákos (Sipos Péter 69. p.)

Edzők: Miskei Attila és Mersich Péter

Zsámbéki SK: Molnár Péter – Soós István, Fekete Csaba (Fekete Imre 82. p.), Cservák György, László Dávid – Fekete Zsolt, Káldi Sándor, Veréb Tamás, Reiner Zsolt (Gerendai Márton 67. p.) – Nagy Richárd, Ebedli Zoltán (Szabó Achilles 54. p.)

Edzők: Bodó László és Kenyeres Péter

Gól: Tóth Ákos 4. perc                      1 - 0

Sárga lapok:
 Bábik Tibor 20. p.,  Fekete Zsolt 20. p., Káldi Sándor 23. p., Róza László 28. p., Szőke László 40. p., Takács Attila 61. p., Pásztor Dániel 85. p.,

A mérkőzésről röviden: Viszonylag sok néző előtt, szép májusi időben kezdődött a találkozó. Az e heti zsámbéki mérlegünk nem volt túl rózsás, mivel mindhárom csapatunk (öregfiúk, U16 és az U19 is) vereséget szenvedett. Így méltán volt okunk – azon kívül, hogy igen fontos pontokat gyűjtöttünk be – szépíteni, de legalábbis „megbosszulni” a fiaskókat! A mérkőzést megelőzően a srácok és a klubvezetés – kissé megkésve – köszöntötte Fürész Jánost a Lindab-TTC irodavezetőjét 70. születésnapja alkalmából. Isten éltessen János!

A hazai publikum korán összeüthette a tenyerét, mert a góllövő lista 3. helyén tanyázó Tóth Ákos már a 4. percben megadta az alaphangulatot. A mérkőzés egyébként változatos volt, hol a helyi, hol pedig a vendégszurkolók izgulhattak és bosszankodhattak is 1-1 jól kialakított, ám kihagyott gólhelyzet után. Összességében nem játszottunk látványosan, az első félidőben mi uraltuk a játékot, a második félidőben azonban fölénk kerekedett a Zsámbék csapata, de Frank Tamás igen jó kapcsolatban van az asztalosokkal, a kapuját ezúttal ledeszkázta, így nem érkezett meg a várva-várt egyenlítés. A mérkőzésről elmondható még, hogy nagyon sok szabálytalanság történt mindkét oldalon, igaz a sárgalapok nem teljesen erről tanúskodnak. Részünkről fele-fele arányban osztoztunk a szabálytalanság és a reklamálásért felmutatott kártyákon.

4. perc: Ebedli Zoltán "ugratta" ki Tóth Ákost, aki a védőjét megkerülve és a kapus mellett balra egy szép csellel elhúzva a kapu közepébe lőtte a labdát! 1 – 0  Szép volt, bravó Ákos a szemfülességért!

5. perc: Némi zavar keletkezik védelmünkben, sarokrúgással jöhetnek a vendégek. A beadott szögletet Frank Tamás leszedi a levegőben.

14. perc: Szőke Lászlót kényszerítik földre a baloldalon 25 méternyire a kaputól. Bábik Tibor áll a labda mögé és egy remek lövést küld Molnár Péter kapujára. A portás a bal felső kapufa alól tenyérrel ütötte fölé a labdát. Szép lövés, szép védés! Szőke László végzi el a szögletet a baloldalról, a védők kifejelik, így megismételhetjük a sarokrúgást, immáron a jobb oldalról. Kisszöglet következik, Bábik Tibor még belövi a büntetőterületre a labdát, de a védők lefülelik a lövést és kihozzák mezőnybe a labdát.

19. perc: Szőke Lászlót ismét a földön, Fekete Zsolt döngölte a gyepbe. Szócsatába elegyedik Bábik Tibor és Fekete Zsolt, melyért a játékvezető mindkettejüknek felmutatja a sárga lapot.

23. perc: Káldi Sándor durván vádlin rúgja Tóth Ákost a félpályánál a jobb oldalon, ápolni kell játékosunkat és a sárga lap is járt a vendégjátékosnak.

27. perc: Lázár Szabolcs vitte végig látványosan a félpályától az oldalvonal mellett, de az alapvonalnál szerelik és szögletre mentenek. Szőke László baloldali szögletet követően Tóth Ákos 10 méteres fejesét fogja Molnár kapus.

28. perc: Róza László belépőjét a játékvezető sárga lappal és egy 30 m-ről elvégezhető szabadrúgással jutalmazta. A sárga lap kissé erős büntetés volt, véleményem és a körülöttem lévő, a mérkőzést szintén reálisan néző szurkolók megállapítása szerint is, mivel igen közelről szemlélhettük meg az esetet. De ennél nagyon tévedés ne legyen! Fekete Zsolt állt a labda mögé és szerencsére jóval a kapu fölé csavarta a labdát.

31. perc: Újra Tóth Ákos rúgják fel a jobb oldalon 45 méternyire a kapunktól. Szőke László végzi el a szabadrúgást, Ákos átveszi, rálövi, a labda a kapu mellé száll.

33. perc: Lázár Szabolcs gyönyörű fejesét szögletre menti, a szögletből belőtt labdát Héray László a kapu mellé fejeli.

34. perc: Zsámbéki bedobás a baloldalról a 16-os magasságában, továbbcsúsztatják, 5 méterről melléfejelik a labdát. Nagy helyzet volt.

38. perc: Szőke Lacit két percen belül kétszer is megrúgják, először Fekete Csabától kap egy kisebb csomagot a félpályánál, majd a volt bálinti Soós Istvánnal csap össze 32 méterre a kaputól baloldalon, Bábik Tibor újra a labda mögé állhat, de most nem túl jó az irányzék, a lövés magasan fölé száll.

41. perc: Héray Laci szabálytalankodik a félpályán innen, szabadrúgás, Frank Tamás kiüti a labdát, a kipattanó játékszer lesen találja a vendégek támadóját, ezért szabadrúgással jöhetünk kifelé.

42. perc: A félidő vége előtt még egy hajrát nyitunk egy szöglet képében, Szőke Laci beteszi a labdát, de rövid, kifejelik a védők. Visszaszerezzük a labdát, Bábik Tibor elé kerül, aki egy gyönyörű lövéssel rátűzi, nem sokkal, de a kapu mellé szál a labda.

A szünetben cserélünk, Nagy Balázst Csintalan Csaba váltja fel.

48. perc: Mészáros Dániel beadását Csintalan Csaba egyből küldi kapura, Molnár kapus megfogja.

49. perc: Újra Mészáros Dániel ostromoz, támadását csak szabálytalanság árán tudják megakadályozni. Bábik Tibor végzi el a szabadrúgást, a kipattanó Mészáros Dániel lőheti rá.

50. perc: Zsámbéki kényszerítő a 16-osnál, Frank Tamás fogja a lövést.

60. perc: Szőke Lacit újra kipécézték, most Veréb Tamást pakolt oda neki. A jobb oldalon 45 méterre a kaputól. Bábik Tibor szabadrúgás lövését a kapus kiöklözte.

61. perc: Takács Attila durva akasztása sárga lappal jutalmazódott.

62. perc: Nagy mentések következnek, először Róza László fejeli ki az 5-ösön a labdát, majd Bábik Tibor is blokkol egy erős lövést. Ezekben a percekben többet támadnak a vendégek.

62. perc: Nagy mentések következnek, először Róza László fejeli ki az 5-ösön a labdát, majd Bábik Tibor is blokkol egy erős lövést. Az elmúlt percekben többet támadnak a vendégek.

64. perc: Takács Attila nagy indítása, Csintalan Csaba szemben a kapussal, okosan a bal kezéhez rúgja, de kissé lazán, így a kapus szögletre tenyereli a labdát. Rúgunk szögletet, aztán egy újabbat kis szögletként, de a játékvezető Tóth Ákos látja szabálytalannak, így rúgással jöhetnek kifelé.

66. perc: Mészáros Dániel – Csintalan Csaba összjáték. 31 méterről Csintalan Csaba kapásból elereszt egy bombalövést, mely a kapu fölött hagyja el a játékteret. Szép mozdulatok!

69. perc: Mészáros Dani gyönyörűen vitte végig a labdát a jobb oldalon – nézőtéri taps kíséretében – laposan beadta, Csintalan Csaba 3 méterről fektében a kapusba lőtte a labdát. Nagyon szép akció volt!

73. perc: Héray László rúgott oda ellenfelének, így nagyon veszélyes helyről, 19 méterre a büntetőkör mellől végezhették el a szabadrúgást. Fekete Zsolt állt a labda mögé, lövése szögletre pattan a sorfalról. A belőtt baloldali szögletet Frank Tamás tisztán leszedi.

74. perc: Héray László rúgott oda ellenfelének, így nagyon veszélyes helyről, 19 méterre a büntetőkör mellől végezhették el a szabadrúgást. Fekete Zsolt állt a labda mögé, lövése szögletre pattan a sorfalról. A belőtt baloldali szögletet Frank Tamás tisztán leszedi.

76. perc: Szabó Achilles lerántotta Mészáros Dánielt jobb oldalon, 45 méterre a kaputól. Sárga lap nem, de szabadrúgás járt érte. Veszélytelen a szabadrúgást, kifejelik a védők.

78. perc: Szabadrúgáshoz jut a Zsámbék csapata, 20 méterre a kapunktól. Menetrendszerűen Fekete Zsolt a végrehajtó, de a labda ismételten megpattan védőinken.

80. perc: Mészáros Dániel éles lövésével kell megbirkóznia Molnár kapusnak, de csak szögletre tudja hárítani. Szőke László szögletrúgását követően nem tudtunk élni a lehetőséggel.

81. perc: Frank Tamásnak védenie kellett, közben aranyos nézőtéri fricskákat hallottam két játékos ütközését követően egy korosabb szurkolótól: - „Nem is láttad a labdát, csak belerohantál az ellenfélbe! Asz’t hitte fel tudja lökni, asz’t a Bazilikának szaladt!”

85. perc: Pásztor Dániel sárgalapját azért kapta, mert nem engedte elvégezni az előtte fektében kezezés miatt az ellenfélnek ítélt szabadrúgást.

87. perc: Közeli fejes okoz kellemetlen perceket Frank Tamásnak, ráadásul ezekben az utolsó percekben nagy elánnal támadott a vendég együttes, utolsó energiáit mozgósítva, mindent egy lapra feltéve. Hosszú percek voltak ezek, mert szinte végig a mi térfelünkön folyt a játék 1-2 alkalommal jutottunk bedobáshoz, de már kitámadni biztosan nem akartak a fiúk. Inkább a labdabirtoklás volt a cél.

90+1. perc: S hogy a végére se maradjunk Szőke Laci ellen elkövetett szabálytalanság nélkül, búcsúzásként Fekete Zsolt még elköszönt tőle 26 méterre a kaputól, középen. Bábik Tibor áll a 3 tagú sorfallal szemben, a labdát magasan fölé rúgja, ezzel egyidejűleg a játékvezető háromszor a sípjába fúj, ami a mérkőzés végét jelenti. Megnyertük a mérkőzést! Szép volt fiúk! A bálinti publikum tapssal jutalmazta a srácokat!

Kasza Lajos elnökhelyettes-klubigazgató nyilatkozata: Szó szerint kiküzdöttük, megharcoltuk a győzelmet. A mai nap nem csak az ellenfélen, hanem önmagunkon is felülkerekedtünk. Elismerésem minden játékosnak érte.