SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót

Friss hírek
Friss hírek : Lindab-Törökbálinti TC Felnőtt labdarúgás (NB III) - A szezon eddigi legjobb mérkőzését játszotta csapatunk!

ZI  2010.05.17. 09:17

Újpest FC B – Lindab-Törökbálinti TC      1 - 0  ( 1 - 0 )

2010. május 16. 11 óra

Budapest IV., Szusza Ferenc Stadion: 50 néző

Összeállítások:

Újpest FC B:  Eszterházy Mátyás  – Privigyei Ádám, Varga Péter, Litauszki Róbert, Tóvizi Tamás - Simon Krisztián, Egerszegi Tamás, Electo Wilson, Kovács Dániel – Popovics Bertold (Bogdán Márt 80. p.), Frank Richárd (Illés Bence 89. p.)

Edzők: Víg Péter, Pálinkás András, Erős Károly

Lindab-TTC: Frank Tamás – Pásztor Dániel, Bábik Tibor, Róza László, Kilik Balázs – Nagy Balázs, Lázár Szabolcs, Héray László, Mészáros Dániel, Takács Attila (Nyitrai Zoltán 79. p.), Szőke László (Miriuta Marco 86. p.) -  Csintalan Csaba (Egressy Gábor 58. p.)

Edzők: Miskei Attila és Mersich Péter

Gól:
43. perc: Kovács Dániel  1 – 0

Sárga lapok: Kovács Dániel 29. p., Lázár Szabolcs 36. p., Frank Richárd 56. p., Szőke László 85. p., Kilik Balázs 87. p.,

Az elmúlt napok kegyetlennek mondható időjárása nem kedvezett sem a labdarúgás szerelmeseinek, sem pedig az azt gyakorlóknak. Elő kellett venni a már jól elrakott őszi, illetve téli kabátokat. Ezen a hétvégén nem számíthattunk Tóth Ákos gólerős csatárunk játékára.

A mérkőzésről röviden: Tudtunk, hogy egy technikás, rendkívül gyors fiatalokból és jó erőt képviselő csapathoz látogatunk a Szusza Ferenc Stadionba. Legyen bármilyen érzelmű, illetve szimpatizáns egy játékos, valószínűleg örömmel töltötte el, illetve örömmel kellett, hogy eltöltse az a tény, hogy azon a gyepen játszhatott, amelyen előző nap az első csapat a Debrecennel szállt harcba és győztesen jöhetett le a gyepről.

Méltó ellenfelek voltunk a Megyeri úton a mérkőzés folyamán, és a vereség ellenére emelt fővel jöhettek le a fiaink a pályáról, mert nagyon szervezetten, fegyelmezetten és tetszetősen játszottunk. Nem túlzás azt állítani, hogy a szezon eddigi legjobb mérkőzését tudhatjuk magunk mögött.

Az első félidő derekáig két 100 %-os helyzetet sikerült kihagynunk az apróbb helyzetek mellett, a hazaiak azonban kihasználva egy pillanatnyi egyéni hibát, a mérkőzés félideje előtt 2. perccel megszerezték a vezetést, ezzel nyugodtan vonulhattak az öltözőbe, feladva nekünk a feladatot az eredmény megváltoztatására. Erre törekedtünk is a második félidőben és helyzeteink is adódtak jócskán, de a mai nap nem tudtunk élni ezekkel. Szép és igazságos eredmény lehetett volna a döntetlen, mert nem játszottunk alárendelt szerepet. A játékvezető összességében jól vezette a mérkőzést, a nagyon mély, veszélyes talaj ellenére engedte a kemény, férfias, de nem durva játékot, nem fújta szét a mérkőzést. Természetesen néhány elkésett belépő belecsúszott, de sérülést egyik csapat játékosa sem szenvedett. Néhány apró hibától eltekintve alkalmazkodott a két csapat által mutatott játék képéhez. A vereség ellenére dicséret illeti játékosainkat a tisztes helytállásért!

Percről-percre:

5. perc: Egerszegi Tamás nevéhez, azaz lábához fűződik az első, ám kapura veszélytelen lövés.

9. perc: Baloldali szöglettel jöhetnek a hazaiak, Popovics Bertold lövését Frank Tamás könnyedén fogja.

12. perc: Első szögletünket rúghatja Szőke László, ám remek labdáját Héray László fejjel már csak megcsúsztatni tudja, az irányzék nem az igazi, a labda a jobb kapufa mellett hagyja el a játékteret.

13. perc: Ellentámadás, Kovács Dániel az alapvonal közeléből leadott lapos, kellemetlen lövését fogja tisztán Frank Tamás.

14. perc: A hazai szögletet Kovács Dániel íveli be, Frank Tamás kiüti mezőnybe, visszateszik, Héray László fejessel felszabadít.

Újabb szögletet rúghatnak, 5 méterről Litauszki Róbert hibázza el fejesét.

21. perc: Szabadrúgással jöhet a hazai gárda, Kovács Dániel lövését azonban Róza László kifejeli, a kipattanó labdát Simon Krisztián 20-22 méterről laposan a kapu mellé rúgja.

25. perc: Electo Wilson 20 méterről erős lövést ad le Frank Tamás kapujára, de a portás biztosan fogja lövését.

27. perc: Mészáros Dániel gyönyörű csellel verte meg ellenfelét, a jobb oldalon elvitte a labdát, a remek beadásra Takács Attila érkezett és 5 méterről lőtt, a jól helyezkedő Eszterházy Mátyás bravúrral hárított szögletre. Szőke László kapura csavarta a szögletet, amit a portás ismételten jó reflexeinek köszönhetően hárítani tudott. 1 percen belül két óriási helyzet alakult ki. 2 perc múlva Mészáros Dániel egy csúnya belépő áldozatává vált, Kovács Dániel megmozdulását a játékvezető sárgalappal büntette. Játékosunkat ápolni kellett az oldalvonal mellett, majd amikor játékra jelentkezett, majdnem megfázott, mert percekig álldogált, várakozott a játéktéren kívül.

30. perc: A két Frank csatája következett, Richárd a 16-os bal sarkából, cca. 14 méterről kapura csavarja a labdát, de lövését Tamás könnyűszerrel ártalmatlanítja.

36. perc: Lázár Szabolcs elkésett belépője nem volt szabályos, így a Litauszki Róbert elleni szabálytalanságáért játékosunk is megérdemelte a sárga kártyát.

38. perc: Szöglethez készülődhetünk újfent, ismét Szőke László a labda mögött, lövését a kapus kiüti 3 méterre a gólvonaltól.

43. perc: Lassan már a szünetre készültünk, amikor egy pillanatnyi kihagyás Mészáros Dánielnél egy kontrát eredményezett. Privigyei Ádám megszerezte a játékszert, megindult vele a jobb oldalon, beadását Electo Wilson még megcsúsztatta és a hosszú oldalon az ötös sarkánál elalvó védőnk majd Frank Tamás mellett – a felnőtt keretből visszajátszó - Kovács Dániel nem hibázott és a kapu bal oldalába lőtte a labdát. 1 – 0!  Egy gól soha nem jön jókor, de ez hidegzuhanyként érte a csapatot!

44. perc: Litauszki Róbert könyöklés-gyanús szituációba keveredett a játékos kijáró közelében, az elszenvedő Szőke László volt, véleményem szerint szabadrúgást mindenképpen megért volna, de a szándék a sárgalapot is.

A csapatok bemehettek a jó meleg öltözőbe, mi pedig fagyoskodtunk tovább a lelátón.

47. perc: Jól kezdtük a második félidőt. Kilik Balázs mesterien adta be a labdát, Mészáros Dániel centikkel fejelte a jobb kapufa mellé. Nagyon szép támadás volt!

53. perc: Kilik Balázs Simon Krisztiánt vágta fel a jobb oldalon a 16-os sarka magasságában. Kovács Dániel áll a labda mögé, vele szemben 2 tagú sorfal van. A 20 méterről elvégzett szabadrúgást nagyon messze elrúgta.

55. perc: Popovics Bertold kiugratását követően Frank Richárdhoz kerül a labda, aki elől Frank Tamás felszedi a labdát.

56. perc: Ismételten Frank Richárd a főszereplő, de most Róza Lászlóra vezeti a labdát. Próbált betörni a 16-oson belülre, amolyan Bajor Gizis mozdulattal már repül is, amint Róza László közelébe ér, az alakításért a játékvezető egy sárgalappal jutalmazza a 24-es számú játékost és szabadrúgással jöhetünk kifelé.

57. perc: Végre egy távoli lövés, felismertük az időjárás és a talaj adta lehetőségeket. Lázár Szabolcs jó 25 méterre a kapuból futtában megeresztett egy bombát, Eszterházy Mátyásnak igencsak vetődnie, egyben tornáznia is kellett, hogy elérje a labdát és láthatóan nagyon mérges volt, hogy a társak nem léptek a lövő játékos elé. A baloldali szögletet Szőke László rúgta ismét, de rövidre és gyengére sikerült.

58. perc: Egressy Gábor lép pályára Csintalan Csaba helyett, számára nem idegen e környezet, hisz’ a válogatott labdarúgó játszott lila-fehér színekben.

60-62. perc: Egressy Gábor íveli át jobbra a labdát,  Mészáros Dániel visszateszi, a hazai védők szögletre fejelik. Szép összjáték volt! Szőke László ismét szöglethez készülődhet most a jobb oldalról, a belőtt labdát kicsúsztatják, így most a túloldalról végezheti el Szőke László a szögletrúgást. Ez most jól sikerült, olyannyira, hogy Lázár Szabolcs lábáról, szinte a kapu torkából fölé pattant! Ej, ez is egy nagy helyzet volt! Kár érte!

63. perc: A következő attakot az újpestiek indítják, Simon Krisztián indul meg a jobb oldalon, félmagasan, a bal kapufa mellé tartó labdát Frank Tamás üti szögletre. Popovics Bertold végzi el a szögletet, a hosszún, 3 méterre a kapunktól nagy helyzetet hagy ki Privigyei Ádám. Ezt most a védőink is csak nézték, de mindenki más is! Hangos „húúúúúúúúú”-hogás a nézőtéren.

65. perc: Most Pásztor Dániel kapott egy szeretetcsomagot, rövid ápolás következik.

66. perc: Szöglet, Egressy Gábor éles szögből, az alapvonalról tüzelt a kapura a baloldalról, de kifejelik a védők a labdát.

70. perc: Szabadrúgáshoz jutnak a hazaiak, a 16-os magassága és az oldalvonal közötti területről, jobb oldalról. Kovács Dániel a labda mögött, lövését Frank Tamás leszedi.

73. perc: Frank Richárd kapott egy indítást a félpályánál, kissé lesgyanús szituációban, de ezt talán csak a videó felvétel alapján lehetne minden kétséget kizáróan megállapítani. Kapura vitte a labdát és keresztben elrúgta a kapu előtt.

75. perc: Frank Tamás tálalt Simon Krisztánnak egy labdát, aki szép mozdulattal, a háta mögül belsővel próbálta becsapni Frank Tamást, aki lefigyelte a mozdulatát és felszedte a labdát. Szép mozdulat volt mindkettejük részéről.

81. perc: Újpesti szabadrúgás 40 méterre a kaputól, középről. Ismételten Kovács Dániel a labda mögött, a lövés középre, Frank Tamás kezébe érkezik.

84. perc: Egressy Gábor került a 16-osnál helyzetbe, de sajnos picit hosszú volt az indítás és a keresztező Varga Péter elcsente előle a labdát.

85. perc: Egressy Gábor beadását  Nyitrai Zoltán puskázza el, Szőke László reklamálásért sárga lapot kapott.

86. perc: Szögletet rúghat Kovács Dániel a jobb oldalról, de felszabadítunk.

87. perc: Egy taktikai szabálytalanság a félpályánál, mezénél fogva rántja le ellenfelét Kilik Balázs, melyért a játékvezető jogosan sárga lappal illeti.

89. perc: Talán a mérkőzés utolsó szabadrúgását lőheti Kovács Dániel, de ezt a próbálkozását is megtöri Frank Tamás és lehúzza a beívelt labdát.

90+3. perc: A hosszabbítást követően a játékvezető lefújja a mérkőzést.

Sportszerű hazai és vendégszurkolók voltak jelen, akik megérdemlik a dicséretet, amiért ebben a "cudar" időben is bíztatták kedvenceiket!