ELITE Basket Törökbálint - Kanizsa KK 103-97

Kezdők: Hegedűs 8, NAGY 20/3, LACZKA 24/6, BOHANEK 27, MORAVCSIK 19/3

Kezdők: VERTETICS 16/6, KOMA 28, Kasza 5, Kiss 6, FILIPOVIC 19
Cserék: Fodor 4/3, SÁGI 13/6, Szabó 6.
Edző: Kovács Nándor

Eredmény alakulása:
4. perc 10-14, 6.perc 18-14, 8. perc 20-18, 10. perc 27-18, 12. perc 29-30, 17. perc 39-39,
20. perc 47-45, 21. perc 47-48, 26. perc 64-55, 31. perc 83-69, 34. perc 83-81, 36. perc 94-83, 39. perc 98-95.

NB I-es csapatunk legidősebb tagja 24 éves így a csapat nagy része az utánpótlás bajnokságokban is érdekelt. Az elmúlt időszakban szinte több mérkőzést játszottak fiataljaink, mint ahány edzésük volt. A mérkőzések ELITE-szempontból győzelemmel végződtek, tehát fel volt dobva a csapat, de a fáradtság is felütötte a fejét...
A mérkőzés egészét tekintve a csapatok egymást váltották a nagyon megy-nagyon nem megy oldalakon, így bármelyik elhúzott 5-10 ponttal (vagy éppen ledolgozta hátrányát), a másik egyből visszaverte a támadást. Az első negyedet leszámítva - ahol voltunk 4 pont mínuszban is - végig vezettük a mérkőzést!
A második félidőt hatalmas elszántsággal nyitotta csapatunk, folyamatos rohamainkkal nem tudtak mit kezdeni a vendégek. A negyedik negyedet egy sikeres 3 pontos dobással kezdtük, ami első pillanatra demoralizálónak tűnt, de ellenfelünknek csak olaj volt a tűzre... hatalmas rohamot indítottak, mellyel 14 pontos hátrányukat 2 pontra csökkentették le. Ekkor mindent eldöntő percek következtek: ellenfelünk közeli kosara, csapatkapitányunk újabb sikeres 3 pontos dobása, Hege középtávolija, majd Bohanek Bazsi kiharcolt hibája: ellenfelünk volt Magyar Bajnoka, a veterán Filipovic Gordan - aki egész mérkőzésen meghatározó erőt képviselt mindkét palánk alatt - faultolta Bohaneket. Filipovic nem ismerte el hibáját és a sorozatos sportszerűtlen megnyílvánulásai után személyi hibájához kapott még két technikai hibát is, és mivel ezt megelőzően 2 személyi hibája már volt (2+1+2), kipontozódott. Csapatunk mind a hat büntetődobását pontra váltotta, így az utolsó 3 percre 11 pontos vezetéssel fordulhattunk. Amivel az egész mérkőzést irányítottuk - fiatalos lendület, védekezés, lelkesedés - ellentéte volt ellenfelünk erősségének, ahol főleg a rutin vitte a szekeret. A rutin a 11 pontos hátrányt ledolgozta, és 40 másodperccel a vége előtt már csak 3 pont volt a két csapat között. Sikerült "eldugnunk" a labdát, így teltek a lassú másodpercek, valamint Nagy Viktor triplája a különbséget 6 pontra növelte. Ellenfelünk kihagyta dobását, amit mi egy gyorsindítással kosárra váltottunk.

Mindent összevetve óriási meccset sikerült megnyerni! Mindent elmond a mérkőzésről az egyik kanizsai szurkoló gondolata a mérkőzés után, melyet a hazai csapat fiataljainak mondott: "Kanizsáról jöttem, de ami szép, az szép! Gratulálunk, Fiúk!"

Mi sem tehetünk mást! GRATULÁLUNK A GYŐZELEMHEZ!

Molnár Tamás: Óriási eredmény a mai, hiszen az eddig veretlen csapatot győztük le. Végig vezettünk, és irányítottuk a meccset.
Annak örülök a legjobban, hogy most már NB.I-ben is elhiszük, hogy bárkit meg lehet verni, ha a saját játékunkat játszuk!A mai meccsen is nagy segítségem volt Isti, aki az edzői oldalbordám, hiszen a pályán szervezi a dolgokat!

Lezárt szavazások

Szeretnél egy jó receptet? Látogass el oldalamra, szeretettel várlak!    *****    Minõségi Homlokzati Hõszigetelés. Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését.    *****    Amway termék elérhetõ áron!Tudta, hogy az általános tisztítószer akár 333 felmosásra is alkalmas?Több info a weboldalon    *****    Florence Pugh magyar rajongói oldal. Ismerd meg és kövesd az angol színésznõ karrierj&#232;t!    *****    Fele királyságomat nektek adom, hisz csak rátok vár ez a mesebirodalom! - Új menüpont a Mesetárban! Nézz be te is!    *****    DMT Trip napló, versek, történetek, absztrakt agymenés:)    *****    Elindult a Játék határok nélkül blog! Részletes információ az összes adásról, melyben a magyarok játszottak + egyéb infó    *****    Florence Pugh Hungary - Ismerd meg az Oppenheimer és a Dûne 2. sztárját.    *****    Megnyílt az F-Zero Hungary! Ismerd meg a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-sorozatát! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    A Cheer Danshi!! nem futott nagyot, mégis érdemes egy esélyt adni neki. Olvass róla az Anime Odyssey blogban!    *****    A 1080° Avalanche egy méltatlanul figyelmen kívül hagyott játék, pedig a Nintendo egyik remekmûve. Olvass róla!    *****    Gundel Takács Gábor egy különleges könyvet adott ki, ahol kiváló sportolókkal a sport mélységébe nyerhetünk betekintést.    *****    21 napos életmódváltás program csatlakozz hozzánk még!Január 28-ig 10% kedvezménnyel plusz ajándékkal tudod megvásárolni    *****    Szeretne egy olyan általános tisztítószert ami 333 felmosásra is elegendõ? Szeretne ha csíkmentes lenne? Részletek itt!!    *****    Új játék érkezett a Mesetárba! Elõ a papírral, ollóval, és gyertek barkácsolni!    *****    Tisztítószerek a legjobb áron! Hatékonyság felsõfoka! 333 felmosásra elengedõ általános tisztítószer! Vásároljon még ma!    *****    Hayashibara Megumi és Okui Masami rajongói oldal! Albumok, dalszövegek, és sok más. Folyamatosan frissülõ tartalom.    *****    A legfrissebb hírek a Super Mario világából és a legteljesebb adatbázis a Mario játékokról.Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    333 Felmosásra elegendõ! Szeretne gazdaságosan felmosni? Szeretne kiváló általános tisztítószert? Kiváló tisztítószerek!    *****    Ha tél, akkor téli sportok! De akár videojáték formájában is játszhatjuk õket. A 1080°Snowboarding egy kiváló példa erre