SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót

Friss hírek
Friss hírek : Lindab-Törökbálinti TC Felnőtt labdarúgás (NB III) - Értékes győzelmet szereztünk egy változatos, gólokban gazdag mérkőzésen

ZI  2010.03.29. 20:57

Ezen a mérkőzésen két okból is öröm költözött a szívünkbe. Az első egy nagyon szép gesztus, Hegedűs János méltó köszöntése a Lindab-TTC-s pályafutása kapcsán, hisz’ erre eddig még nem nagyon volt példa a szakosztály életében, a második pedig az, hogy hazai környezetben, sok néző előtt egy fordulatos, gólokban gazdag és egészen izgalmas mérkőzésen itthon tartottuk a 3 pontot.
Ma rendhagyó tudósítással jelentkezem, nem a mérkőzésről szeretnék írni, hanem arról, hogy miért volt ünnepi ez a vasárnap.

Hegedűs János kisebb megszakításokkal, de hosszú évtizedeken keresztül „szolgálta” a törökbálinti labdarúgást. Említhetnénk persze a le- és felmenőit is itt, de ez a nap most csak róla szólt. Tavaly december 11-én, az évzáró után a szakosztályvezetés minden játékossal személyesen elbeszélgetett. Jani egy nagyon fontos emberi tulajdonságról, az önismeretről tett tanúbizonyságot azzal az elhatározásával, hogy átadja a helyét a fiatalabb játékosoknak, mondván, hogy nem érez már magában annyit, hogy a csapat játékához pluszt tudjon hozzátenni. Azt gondolom, nem sokan büszkélkedhetnek el azzal, hogy majd’ 42 évesen még aktív NB III-as labdarúgók (Ezév elején töltötte be a 42. életkorát.) A szakosztályvezetés Hege kérését tudomásul vette és azonnal megfogalmazódott a ünnepélyes keretek között történő hivatalos elköszönés. Mivel Jani időközben eligazolt, így hivatalos bajnoki mérkőzésen már nem léphetett pályára, azonban nem kell szomorkodniuk a Hege-fun-oknak, mert Jani itthon maradt, sokunk örömére a másik törökbálinti csapatot erősíti. Sok segítséget kaptunk a szervezésben, itt szeretném megemlíteni a Német Kisebbségi Önkormányzatot is, valamint köszönet a hangosításért is.

Szép számmal jöttek is a szurkolók és fél órával a mérkőzés kezdete előtt elkezdődött az ünnepség, melyet a Gyémánt Klub Egyesület mazsorett csoport műsora nyitott meg Takácsné Papp Edit vezetésével. Ezúton is szeretné kifejezni köszönetét a szakosztály vezetése a lányoknak, hogy ebben a kissé kellemetlen, szeles és hideg időben műsorukkal kedveskedtek. Ezt követően a T-bálint Labdarúgó Akadémia Sportegyesület kis lurkói vonultak be a pálya körívére díszsorfalat állva, ezzel egyidejűleg a mazsorettes lányok újabb műsora következett.

A kezdőkörben Kasza Lajos elnökhelyettes-klubigazgató átadta Hegedűs Jánosnak a Lindab-TTC-s virágcsokrot, egy egyedi címkével ellátott, Jani nevére szóló vörösbort, emléklapot és a csapat által aláírt foci labdát.

Keller László úr is csatlakozott a köszönetnyilvánítókhoz és egyénileg átadott egy ajándékot Janinak.

Bevonultak a felnőtt játékosok a kis akadémista gyermekekkel, elhangzott a Magyar Himnusz, majd a kezdőrúgást maga az ünnepelt és fia, Janó végezték el.

A félidőben 11-es rúgó bajnokság volt, egy kisfiú nyerte meg, kissé megmosolyogtató volt, hogy egy szintén egyedi címkével ellátott üveg bor volt a jutalma – természetesen a szülei vették át -, a kapuban a felnőtt csapat kapusa, Vermesy Attila állt.

A szakosztály vezetése kisorsolt a mérkőzésre jegyet váltó nézők között egy egész szezonra szóló pályabelépőt, melyet a nyertes nem vett át, ezért kérjük, hogy jelentkezzen érte a 06/23-335-036-os telefonszámon (TTC pálya).

A nyertes a 300,- Ft értékű, 58-as sorszámú jegy volt (dátum: 2010.márc.28.)

Lindab-Törökbálinti TC – Tököl VSK

2010. március 28. (vasárnap) 15 óra

Alsóerdősor utca: 300 néző

Összeállítások:

Lindab-TTC: Frank Tamás – Lázár Szabolcs, Bábik Tibor, Róza László, Takács Attila –Mészáros Dániel, Héray László, Miriuta Marco (Nagy Balázs 79. p.) Egressy Gábor, Miriuta Vasile (Szőke László 37. p.), Tóth Ákos (Csintalan Csaba 70. p.)

Játékos-edző: Miskei Attila

Tököl VSK: Balázs Levente –  Mojzes Róbert, Helgert Szabolcs, Szirtesi Attila,Váradi Róbert – Riedl József, Telegdi Gergő, Filó Tamás, Palásti Sándor – Törőcsik Attila, Kosuth Miron

Héray László 68. perc                 3 - 2

Sárga lapok:  Filó Tamás 20. p.,  Egressy Gábor 25. p., Miriuta Vasile 28. p., Kosuth Miron 35.p., Törőcsik Attila 41. p., Miriuta Marco 52. p., Balázs Levente 84. p., Gasparik András 86. p.

A mérkőzésről - a hely hiánya miatt - most csak rövidebben írnék. Az első 20 percben 1-2 vendég és hazai támadáson kívül semmi említésre méltó nem történt azon kívül, hogy a két 16-os között, mezőnyben folyt a játék.

A 20. perben azonban a vendégek Kosuth Miron révén megszerezték a vezetést (0-1), melynek nem tudtak sokáig örülni, Egressy Gábor azonnal feleselt,  a hosszú saroknál, néhány méterről lőtt és egalizálta a mérkőzést (1-1). Következett a „gólra-gól”, hiszen 1 percen belül Tóth Ákos kiharcolt egy büntetőt, melyet vitattak – talán nem is jogtalanul – a vendégek. A büntetőt maga a sértett rúgta a kapus bal kezéhez laposan, 3 perc alatt megfordítva ezzel a mérkőzést (2-1).  A mérkőzésen rengeteg sárgalap került kiosztásra főként reklamálásért, melyet rendszerint téves bírói ítélet előzött meg és a játékvezető így és a fülsiketítő folyamatos sípolásával próbált tekintélyt parancsolni, valljuk be kevés sikerrel. (Nem a játékvezető tehet róla, mert számomra érthetetlen, hogy egy tapasztalatlan, 19,5 éves, alig megtermett fiatalembert osztanak be egy NB III-as rangadóra! Bőven volt mit jegyzetelnie a játékvezetői ellenőr kollégának. A Szerk.)

A második félidő 62. percében Palásti Sándor újra visszahozta a meccsbe csapatát és borzalmasan izgalmas percek kezdődtek. (2-2)

A 68. percben Héray László megszerezte újra a vezetést egy bevetődő mozdulattal, mintha fagylaltot kanalazott volna, úgy kotorta védhetetlenül a hosszú sarokba a labdát. (3-2)

Ezt követően Nagy László csapata szinte egykapuzott és ha nem áll a kapunkban az egyébként 10-esre védő Frank Tamás, akkor akár több gólos győzelemmel is levonulhatott volna ellenfelünk a pályáról. Sajnos a középpályánk átjáróházzá vált, így gondtalanul jutottak el a kapunkig és rendre életveszélyes lövésekkel bombázták a hálóőrünket. Volt, hogy 1 méterről, volt, hogy 5 méterről szúrta ki a szemüket Frank Tomi! Akár egy gumilaszti, úgy pattogott a rövid alsóból a hosszú felsőbe és vissza! Bravó Tamás! Emellett a teljesítmény mellett nem lehet szó nélkül továbbhaladniJ

Az utolsó percben még előttünk, azaz Csintalan Csaba előtt is adódott egy óriási „ajtó-ablak” helyzet, sajnos nem tudott élni vele.

Valószínűleg az égiek nem engedték elrontani a mai ünnepségünket, mert megóvták a további góltól/góloktól a hálónkat, így Janitól méltóképpen, győztesen - ahogyan ő is, emelt fővel levonult a pályáról – elköszönni így tudtunk.