Újbuda Kft: Balogh Ferenc- Huszty Dániel, Székely Szabolcs, Laki Imre,  Suth Balázs (Budai Miklós 62. p.) – Lettrich Dániel, Kövesdi Milán, Kun Gábor, Kovács Dávid – Nagy Tamás (Szabó Tamás 68. p .) Pleszkán Tibor (Abou Warda Renato 68. p.) Vezetőedző: Kenyó Zoltán

Lindab-Törökbálinti TC: Frank Tamás – Lázár Szabolcs, Bábik Tibor, Róza László, Takács Attila – Mészáros Dániel, Héray László, Miriuta Marco (Tóth P. Gábor) 77. p.), Egressy Gábor, Miriuta Vasile (Szőke László 71. p.) Tóth Ákos (Csintalan Csaba 61. p.)

Csintalan Csaba 88. perc 0 – 4

Sárgalapok: Nagy Tamás 35.p., Lettrich Dávid 38.p., Kövesdi Milán 51.p., ill. Egressy Gábor 31.p.

Kiállítva: Kovács Dávid 74. p.

A mérkőzés 1 perces gyászszünettel kezdődött…

…a gyepen utolsó párharcát elveszítette Varga Zoltán...elment egy olimpikon, egy legenda onnan, abból a közegből, ahol a  legjobban érezte magát zöld nadrágban és zöld mezben, játék és mérkőzés közben, villámigazolással szólították el. Úgy tűnik, zsenialítására ott fenn nagyobb szükség van és most már a régi társakkal játszhat csak, majd utána anekdotázgatnak a  meccsekről, a szép emlékekről…

Nyugodjék békében!

(Hétfőn este 18 órakor az Albert Stadionban néma gyertyagyújtással adóznak emléke előtt! A Szerk.)

Időnként viharos erejű széllel kellett megbirkóznia nem csak a játékosoknak, hanem a nézőknek is, erősen kapaszkodni kellett a vaskorlátba, hogy a meccset végig lehessen nézni, aztán időnként a játékvezető ítéletei is okoztak kellemetlen perceket a korlátoknak, melyekre a tenyerek majdnem vérhólyagot szorítottak. Játékunk láttán még a nap is kikukkantott felhők mögül és úgy is maradt, végignézte a mérkőzést, enyhítve ezzel a közérzetünkön és állíthatom, nem kellett csalódnia a látottak alapján, mert ma egészen tetszetősen játszottunk, hittünk magunkban és megtettünk mindent annak érdekében, hogy győztesen vonulhassunk le a mérkőzés végén a pályáról.

Az Újbuda csapata szép tavaszi nyitányon van túl, ami nagy önbizalmat adott számukra, azonban ezen a napon mi ezt az önbizalmat csúnyán megtépáztuk és az őszi mérkőzés után ismételten megszereztük a 3 pontot, amelyre valljuk be, nagyon-nagy szükségünk volt. Talán ez a fiatal csapat, ha ma úgy jött volna ki a pályára, hogy azt a jókora, nagy mellényt bent hagyja az öltözőben, akkor eredményesebbek lehettek volna, de mint tudjuk: a Volna, a Ha, a Talán, az Esetleg nem igazolt labdarúgók, így a mérkőzésen nem játszhattak.

8. perc: Mészáros Dánielt rúgják fel a jobb oldalon 22 méternyire a kaputól. A labda mögé Miriuta Vasile és Egressy Gábor állnak, Miriuta rácsavarta, jó fél méternyivel kerülte el a kaput a lövés!

Semmi érdemleges nem történt hosszú percekig, a játék a mezőnyben folyt, melyet csak 1-1 szöglet szakított meg mindkét oldalon, de azokból sem alakult ki komolyabb helyzet.

23. perc: Most egy kis izgalom, ellenfelünk jutott szöglethez és egy veszélyesnek mondható helyzet is adódott a gólszerzésre, azonban a baloldal sarokrúgás után a hosszú oldalon a kapufa mellé fejelték a labdát.

25. perc: Egressy Gábor baloldali szögletét követően Héray László fejeli kapura a lasztit.

28. perc: A hazaiak beadása okozott egy kis izgalmat, mert egy jobb oldali beadást követően nem találja el az újbudai játékos a labdát – konkrétabban mellérúgott -, így egy óriási helyzetet puskáztak el, immáron másodszorra.

30. perc: Miriuta Vasile indítja Tóth Ákost, aki becselezi, beverekszi magát a büntetőterületre, majd az alapvonaltól laposan visszagurítja a labdát, de a teljesen üresen maradó hosszú oldalon nem érkezünk. Kár érte!

31. perc: Egressy Gábort jutalmazza a játékvezető sárga kártyával reklamálás végett, a szabadrúgást jobb oldalon, 28 méterre a kapunktól végezhetik el a hazaiak, melyet laposan elrúgnak a kapunk előtt, nem ér bele senki.

36. perc: Tóth Ákos cselezte be magát a 16-oson belülre, bokából gyönyörűen visszahúzta, Egressy Gábor néhány centivel maradt le a visszagurított labdáról. Szép akció volt!

43. perc: Bábik Tibor akasztott meg egy hazai attakot a 16-oson belül és a labdát szögletre tisztázta. A baloldalról belőtt labdát a rövid saroknál Frank Tamás fogja könnyedén.

Fél perc hosszabbítás után az öltözőbe vonultak a fiúk.

49. perc: Miriuta Marco a baloldalon óriási labdával szöktette Egressy Gábort, aki keresztbe gurít és a rendkívül jó ütemben érkező Tóth Ákos könyörtelenül a hálóba vágja a labdát! Góóóóóóól! Ezért már érdemes volt kilátogatni a mérkőzésre, mert ez amolyan kispályás, egyérintős gól volt! 0 - 1

51. perc: Szabadrúgáshoz jut ellenfelünk 23 méterre a kapunktól, Frank Tamás 4 tagú sorfalat kér. A középre érkező lövés lapos, gyengének, de kellemetlenül pattogónak titulálható, de a portásunk ráhasal, nem engedi tovább rakoncátlankodni a játékszert.

57. perc: Miriuta Vasile 45 méterről tanárian ívelte át a labdát hosszú oldalra a remekül és bődületes erővel érkező Héray Lászlónak, aki borzalmas nagy gólt fejelt! Ez a gól is szemet gyönyörködtető volt és ami először bevillant az az, hogy Lackó a „Zöld szíve okán” ezt a gólt Varga Zoltánnak ajánlotta…Ne kövezzenek meg, ha most tévedtem! 0 - 2

58. perc: Kovács Dávidnak nem hozott szerencsét az orgonalila csukája, mert a 16 méterről leadott lapos lövését Frank Tamás bravúrral védi. A mezőnyben egyre több szabálytalanság történt, talán a hazaiak nem vagy csak nehezen tudták feldolgozni, hogy 2 gólos hátrányba kerültek. Sajnos a játékvezetők erélytelenül vezették a mérkőzést. Sok, durva szabálytalanság történt, amelyek során alkalmazták ugyan az előnyszabályt, de azt követően sem sárga, sem piros lap nem került kiosztásra, de még csak egy ejnye-bejnye sem! És az a fránya síííííííííp! Fújta a spori a piros színű sípját, ha kellett, ha nem!

62. perc: Frank Tamás újabb nagy védést mutat be a nagyérdeműnek, a labda kipattan, de az ismétlés már csak a kapu mellé száll.

69. perc: Tóth Ákos szorul ápolásra, a derekát, hátát érte rúgás, így cserélnünk kellett.

71. perc: Hazai szöglet következik, az imént beállt Szőke László egyszerre rúg a labdáért a 16-osnál, jó a blokk!

72. perc: A hazaiak ismét veszélyeztetnek, a jobb felső sarok mellett nem sokkal húz el a laszti.

73. perc: Felpezsdült a játék az előbbi kettős cserével és Szőke László remekül szállt be a meccsbe Miriuta Marcotól hozzápasszolt a labdát nagyon éles szögből – megkockáztatom, hogy „Csikar-szögből” – a második labdaérintéséből átrúgta a hosszú sarokba, ismét egy csodálatos góóóóóóól!!!!  0 – 3 Micsoda csere! A gólt megelőzően volt egy párharc 20 méternyire a kaputól, a hazaiak játékosa a földre került és a passzunkba fektében szándékosan kézzel avatkozott, és volt egy kis utánrúgás-féleség is – előnyszabály.

74. perc: Mészáros Dániel és Kovács Dávid párharcának eredménye földrekerülés lett, ekkor Kovács Dávid durván hátbarúgta ellenfelét, amiért a játékvezető jogosan állította ki - korábban is volt már szándékos, alattomos belépője, amiért még csak figyelmeztetést sem kapott. Itt utalnék vissza arra a mondatomra, hogy ma ez a fényesen csillogó orgonalila cipő nem hozott szerencsét a fiatalembernek, ráadásul játékosunk háta az összecsapás óta ilyen színben pompázik. Nézőtéri sutka: "-Figyejj' má', férfibe' nem volt ilyen cipő, csak nőibe'?"

75. perc: Ellenfelünk játékosa egy ellene elkövetett szabálytalanságot úgy könyvelt el, hogy a játékvezető már le is fújta, azonban a síp néma maradt, majd felkapta a labdát, hogy szabadrúgást rúgjon. A játékvezetőnek annyira tetszett ez a vehemencia, hogy meg is ítélte a szabálytalanságot – igaz épp ellenkezőleg kellett volna rúgnunk, hisz’ labdarúgó mérkőzésen és nem kézibogyó meccsen voltunk. Ezután kissé összezavarodott minden, sok szabálytalanság történt mezőnyben és érezhető volt az egyre nagyon feszültség a hazai fiatalokban.

79. perc: Mészáros Dániellel szemben szabálytalankodtak ismét a félpályánál a partvonal mellett, a nyakánál fogva segítették földre a játékost, de valószínűleg én láttam rosszul, mert a szabadrúgást a hazaiak végezhették el ismét. Kezdek aggódni a látásomért!:-)

82. perc: Frank Tamás egy kellemetlen, a 16-os magasságából leadott emelést hárított, melyet a szél még meg is tolt.

85. perc: Kun Gábor készülődik szabadrúgáshoz 20 méterre a jobb oldalon. A lövés a sorfalban álló Szőke Lászlóról vágódik vissza mezőnybe, a kipattanót nem sokkal a kapufa fölött rúgják ki a játéktérről.

86. perc: Frank Tamás ismét borsot tört a hazai támadók orra alá, mert ma szinte befalazta a kapuját, nem lehetett neki gólt rúgni! 3 méterről a rövid, jobb alsó sarok felé tartó labdát ártalmatlanította az őrületbe kergetve ezzel a újbudai játékosokat és a publikumot is.

88. perc: Most következik a mai nap megkoronázása. Jól lehet, Miskei mester jó érzékkel nyúlt a cserékhez, akik ezért meg is hálálták a bizalmát. Ebben a gólban Mészáros Dánielnek van jelentős szerepe,hiszen  a félpályától indulva szinte végigbukdácsolta a pályát, mert több szabálytalanság árán sem tudták elválasztani a játékszertől. Dicséretes, hogy nem elégedett meg egy szabadrúgással és ez eredményre vezetett. A 16-osnál aztán Szőke Lászlóhoz továbbított balra, aki továbbította Csintalan Csabának aki a kapu közepébe emelte a labdát, ez a negyedik góóóóóóóól és ez is szenzációs volt! 0 – 4

Az utolsó percekben már nem volt semmi említésre méltó azon kívül, hogy a megítélt szabadrúgást már nem kellett elvégezni. S hogy lezárjam a tudósítást, egy újabb nézői szösszenet az utolsó előtti percből a játékos elesése után: „- Így van, ott csomós a fű!” (a mérkőzést műfűvön játszottuk!)

Miskei Attila: Csapatom ma nagyon alázatosan ment fel a pályára, melynek meg is lett az eredménye. Ugyanilyen szerényen szeretnénk továbbra is tenni a dolgunkat, ahogyan ma is tettük, mert a fiúk minden megtettek a győzelemért! Gratulálok az egész csapatnak!