SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót

Friss hírek
Friss hírek : Lindab-Törökbálinti TC Felnőtt labdarúgás (NB III) - Újabb fontos győzelem!

Lindab-Törökbálinti TC Felnőtt labdarúgás (NB III) - Újabb fontos győzelem!

ZI  2010.04.19. 08:25

Lindab-Törökbálinti TC – Csepel  FC  2-1 ( 2-1 )

2010. április 18. (vasárnap) 16 óra
Alsóerdősor u.:  250 néző

Játékvezetők: Horváth Tibor (Link Péter, Mók Attila)

Összeállítások:

Lindab-TTC: Frank Tamás – Lázár Szabolcs, Bábik Tibor, Róza László Takács Attila – Mészáros Dániel, Héray László, Miriuta Marco (Tóth P. Gábor 46. p.), Egressy Gábor  (Szőke László 60. p.) – Miriuta Vasile, Tóth Ákos (Csintalan Csaba 46. p.)

Játékos-edző: Miskei Attila

Csepel FC: Kálmán Péter – Haraszkó Sándor, Tusa Zoltán, Barbai Gábor, Bene Viktor – Sebestyén Dávid, Németh Gábor, Bajzát Attila, Sándor Krisztián – Kiss Krisztián, Sóskuthy Zalán

Edző: Takács Krisztián

Gólok:
28. perc: Németh Gábor (büntetőből)  0-1

33. perc: Tóth Ákos (büntetőből) 1-1

45. perc: Héray László 2-1

Sárgalapok: Mészáros Dániel, Miriuta Vasile, Róza László, illetve Bene Viktor, Sebestyén Dávid, Tusa Zoltán, Barbai Gábor, Sándor Krisztián

Kiállítva: Németh Gábor 2. sárgalap után

A mérkőzésről röviden: Vasárnap szép, napsütéses időnek örülhettünk végre…és annak is, hogy a szombati eredmények a mi malmunkra hajtották a vizet. Izgalmas, 3 büntetővel, temérdek, kiosztott, majd visszavont sárgalappal, kiállítással tarkított, kifejezetten harcos, gyors tempójú mérkőzést láthatott a publikum, egy percig sem vitatott győzelemmel. Az igazi meccshangulatról pedig a csepeli közönség kontra törökbálinti akadémista labdaszedő gyermekeink gondoskodtak végig a mérkőzés folyamán. Ezúton is szeretnénk megköszönni a T-bálint Labdarúgó Akadémia SE kis lurkóinak a labdaszedést, a törökbálinti városőröknek a rendezői biztosítást és a városi rendőröknek a rend fenntartását, biztosítva ezzel a mérkőzés résztvevőinek és a szurkolóknak az önfeledt, vasárnapi szórakozását.

Percről-percre:

A 6. percben Frank Tamásnak kellett leszednie egy szabadrúgást követően a labdát a légtérből. Majd percekig újra nem történt semmi említésre méltó esemény.

A 12. percben Tóth Ákost a baloldalon felrúgják az oldal- és a 16-os vonala közötti területen, a 11-es pont magasságában. Jó 22. méterről Miriuta Vasile röviden tekeri a kapu előterébe a labdát, a védők kivágják, és kontrázni kezdenek. A félpályánál Mészáros Dániel elkésett szerelését díjazta a játékvezető egy sárga kártyával, jogosan.

A 18. percben újra Frank Tamásnak akadt egy kis dolga, amikor egy baloldali indítást követően jó ütemben kapja a vendégjátékos a labdát a 16-osnál, egy csellel visszahúzza és a rövidre lerúgja. A hálóőrünk szögletre tessékeli a labdát.

A 21. percben Miriuta Vasile rúgott egymás után két szögletet, de veszélytelenek voltunk.

A 23. percben Takács Atilla szabálytalankodott 30 méterre a jobboldalon, a szabadrúgást a vendégek magasan fölé és mellédurrantották.

A pálya mellett autóval elguruló rend éber őreit a vendégszurkolók így köszöntötték: „- Sün, Sün, Sün! Álljál be középre, te kö..ög gyerek!”

A 26. percben Héray László szabálytalankodott, mindketten a labdát nézték a levegőbe felugráskor, de eltalálta a játékost, ezért a 22 méterre közéről szabadrúgással jöhettek a Csepeliek. A lövés s sorfalon megpattan.

A 27. percben lest reklamálunk, majd érdekes események következnek. A játékos kikeveredik az alapvonalnál és a labda elhagyja a játékteret. A jó szöget záró Róza Laci kezére rúgják a visszakanyarított labdát. Ekkor a partjelző odahívta a játékvezetőt és egy rövid eszmecserét követően a 11-es pontra mutat. Miriuta Vasile reklamálásáért sárgalapot kapott.

28. perc, készülődés a 11-eshez, a játékos nem hibázik, védhetetlenül csapódik a bal alsó sarokba a jobb sarokra elrugaszkodó Frank Tamás mellett. 0 – 1

A 29. percben Tóth Ákos kap egy szép csomagot, durván felrúgják, ápolni is kellett, sárgalap nem járt érte.

A 32. percben Róza László tisztáz, a jobb oldalon próbálják feltörni védelmünket, de kitessékeljük a partvonalon túlra a játékszert. Most egy kis kavarodás következik, de a fiaink a helyükön vannak és kivárjuk a labdát vissza mezőnybe. Jön vissza egy sistergős bomba, de valaki beleér, így egy szöglettel hozhatják játékba a labdát a vendégek, a tülekedés egy szabadrúgást eredményez, immáron kifelé. Az akcióból Mészáros Dánielig jut a labda, aki betör a 16-os jobb oldali sarkánál a büntető területre és a védők tehetetlenek, csak felrúgni tudják. A játékvezető 5 percen belül már másodszor mutat a 11-es pontra, de most mi értékesíthetjük a jogosan megítélt büntetőt. A sárgalapot hiányoltuk, mert miért, ha nem ezért kellett volna minimum egy lapot felmutatni. A 11-es pontra Tóth Ákos teszi a labdát, lő, a labda a jobb alsó kapufán csattan vissza Egressy Gábor elé, aki visszagurít és Tóth Ákos most már nem játszik tovább az idegeinkkel, mert az ismétlésből betalál! Ez az fiúk, bravó Egér a szemfülességért és a szép visszapasszért! Ákosnak a gólért és a 3. helyért a góllövőlistán. A 33. percben egalizáltuk a mérkőzést 1 – 1

Kezdődhetett minden előlről.

A 35. percben újabb szögletet rúghatott  a jobb sarokról Miriuta Vasile, áttekeri a hosszúra, ahol Mészáros Dániel egyből rálövi. A lövésbe beleállnak, ismét szöglet, most a másik sarokról. Egressy Gábor beteszi a rövidre, de kifejelik mezőnybe.

A 36. percben Bábik Tibor indul meg a kapu felé, jó 40 méterről ráküldi a labdát, a lövés még úgy is jó, hogy közben egy csúnya csomagot kapott ellenfelétől. A játékvezető sípja néma maradt.

A 38. percben a kapunkat rohamozzák, Róza László érkezik, kifejeli Mészáros Dánielhez, aki „támadószabálytalanságot” követ el, ezért jó 35 méterre a kaputól a baloldalról veszélyeztethetnek a Csepeliek. A szabadrúgást Frank Tamás öklözi ki, aztán még Bábik Tibor rásegít és egy szép becsúszószereléssel szabadítja fel a kapunkat. Szép volt Tomi és Tibi!

Fontos percek következtek, mert mindkét csapat a szünet előtti hajráját megindította, de nem alakult ki helyzet egyik kapu előtt sem.

A 42. percben azonban Tóth Ákost szerelik a baloldalon  a 16-os magasságában és bedobással jöhetünk.

A 43. percben Róza László késik egy ütemnyit és a jelenetet egy sárga lappal honorálja Horváth játékvezető jogosan, ámde láttunk már ilyet a meccs folyamán honoráció nélkül is.

Ezt követően Tóth Ákost kap remek indítást egy Frank Tamás által leszedett és kirúgott labdával, de a játékvezető  csatárunk ellen, kifelé ítél szabadrúgás a vendégek 16-osánál. Hm?  45. perc bal oldali szöglethez készülődik Miriuta Vasile, átrúgja erősen a hosszúra, ahol Héray László  iszonyatos energiával és vehemenciával érkezik és fejére bődületes erővel vágódik a labda középre a felső kapufára, majd lepattan a gólvonal mögé. Még egy kis lökdösődés, reklamálást, de a partjelző vonalban volt és gólnak ítélte a találatot! Nagyon szép volt Lacik!:) Lélektanilag a lehető legjobbkor, a félidő lefújása előtt, így nyugodtabban vonulhattunk a szünetre. 2 – 1

A félidőben Fábián Béla vezényelte 11-es rúgó bajnokság volt, gratulálunk a győztesnek!

A második játékrészben kissé megilletődötten kezdtek a csapatok, hosszú percekig nem volt említésre méltó esemény, 1-2 szabálytalanságot és bírói ténykedést, szurkolói bekiabálást kivéve.

Az 55. percben azonban Frank Tamás egy 16 méterről leadott lapos lövést ártalmatlanít. Ezt követően sem történik semmi érdemleges azon kívül, hogy a csepeli térfélen folyik a játék, de a támadásépítésünk kissé akadozik. A szurkolók végig rigmusokat énekeltek, egyébként tényleg jó meccshangulatot teremtve katlanunkban. Ezekben a percekben nem igazán játszottunk jól, és sajnos szépen sem, de a vezetésünk birtokában elképzelhető, hogy Miskei mester arra intette fiait, hogy ne rohanjanak ki, mint anno Zrínyi, mert abból nagy baj lehet.

A 61. percben Héray László áll bele egy kifejezetten kellemetlen lövésbe, a róla lepattanó labdát Frank Tamás meg szögletre tessékeli. A bal oldali sarokrúgást követően Takács Attila percei következnek, egyenlítési lehetősége volt a vendégeknek, de a védőnk óriásit mentve kirúgja a labdát. Szép volt Taki! Ez akár meccslabda is lehetett volna!

63. perc: Lázár Szabolcs jobb oldali beadását Csintalan Csaba csúsztatja meg fejjel a hosszú oldalon. Horváth játékvezető a labdaszedő gyermekeket rendszabályozza és hátrább küldi őket az alapvonalnál. Ez a maréknyi kis gyermeksereg felvette a kesztyűt a vendégszurkolókkal és felváltva, egymást túlkiabálva halhattuk végre, hogy: „- Hajrá, Bálint! Hajrá, Bálint!”, melyre azonnal volt válaszuk, mi más, mint a „- Hajrá, Csepel! Hajrá, Csepel!” Köszi srácok a szurkolást!

A következő percekben nagyon beszorultunk, teljes elánnal támadtak minket, hol Róza László, hol pedig Héray László volt az ügyeletes blokk. Történt még egy durva, szándékos szabálytalanság is Tóth. P. Gábor sérelmére, csúnyán lekönyökölték a kezdőkörben, csak egy sárgakártya lett kiosztva érte a 67. percben Németh Gábornak, de ezt megelőzően még vicces jelenetek következtek. Ugyanis a támadásunk előnyszabály végett folytatódhatott és az akció vége után a játékvezető összetévesztette a játékosokat, így nem annak mutatta fel a lapot, akit illetett. A partjelző ismételten magához kérte a sporit, aki felülbírálta önmagát és Tusa Zoltán sárga lapja anulálódott. Ekkor kapta meg Németh Gábor, akinek ez már a második volt, így idő előtt volt kénytelen az öltözőbe vonulni. (Ez azért érdekes egyébként, mert később Tusa Zoltán is kapott még egy sárgát és ha a játékvezető nem javítja ki a hibás döntését, akkor később ő vonulhatott volna társa helyett jogtalanul a pihenőre.)

A 70. percben Tóth. P. Gábor viszonylag gyenge, lapos lövéssel dolgoztatja meg a csepeli portást.

A 72. percben Mészáros Dániel – Miriute Vasile összjáték, a labda a jobb oldalon, beadás, Csintalan Csaba az érkező, aki fejjel  nem tudja jó irányba terelni a labdát.

74. perc: Héray László szögletre ment, a beadott labdát fejjel megcsúsztatják, majd egy újabb fejes, de addigra  Frank Tamás már lelesi az erőtlenné vált labda útját és vetődbe szedi fel azt.

A 75. percben egy baloldali kiugratásra jól keresztez Róza László, aki a partvonalon túlra juttatja a labdát (remekül sikerült a bemelegítés Rózi!:)) Ezt követően még Csintalan Csaba késik el egy belépővel, nem volt szép a jelenet, így sárgát sem adott érte a játékvezető.

A 78. percben szőke László szórakoztatja cseleivel, húzogatásaival a nagyérdeműt, majd bead, azaz visszagurítja Mészáros Dánielnek, aki nem teketóriázik, egyből kapuralövi, de lepattan.

79. percben Mészáros Dániel tör be a 16-osra ismételten a jobb oldalon, felvágják! 11-es, immáron a 3. a mérkőzésen. A vendégek kispadja elveszíti a fejét és majd 70 métert rohanva a pályán kérdőre vonja a játékvezetőt ítéletéért. Szerencsére mindezt a rend éber őreitől cca 6-7 méterre tette. Remélhetőleg jelenlétük visszatartó erő volt, hogy ne ragadtassa el magát túlságosan, így mindenki szépen visszakerül a helyére és a megítélt büntetőt elvégezhetjük 2 kiosztott, reklamációért járó sárgalap után.

80. perc Csintalan Csaba vállalkozik a gólszerzésre, ám ezúttal nem volt jó az irányzék, mert a labda magasan a kapu felett hagyta el a játékteret. Nem sikerült növelni az előnyünket, a büntető kimaradt. Ezt követően megélénkült a meccs.

A 85. percben szemből, 32 méterről rúghattunk szabadrúgást. Miriuta Vasile rátűzi, a labda szögletre kerül. Miriuta szöglete nagyon jól kanyarodik és ismét érkezik Héray László, aki most nem volt eredményes, mert magasan fölé fejelte a labdát, nem baj Lacik! Az utolsó percek is izgalmakban bővelkedtek, előbb Tóth. P. Gábor indítja Mészáros Dánielt, aki továbbjátszik Szőke Lászlónak, de felrúgják 34 méterre a vendég térfél baloldalán a kapura törő játékosunkat, melyért Sándor Krisztián jutalmazza a játékvezető sárga lappal. Aztán Miriuta Vasile-Bábik Tibor összjáték, a labda átszáll a hosszúra, most a jobb oldalon érkezik menetrendszerűen Héray László, de csak csizmaszárral tudja eltalálni a labdát. De kár érte, ez is egy szép akció és veszélyes helyzet volt a 87. percben.

A mérkőzés utolsó percei is a vendégkapu előtt zajlottak, Takács Attila, Csintalan Csaba részvételével és végezetül egy Miriuta Vasile lábáról lepörgő lövéssel.

Az utolsó percek is izgalommal teltek és a játékvezető a 90. perc leteltével véget vetett a találkozónak.

Kasza Lajos (elnökhelyettes-klubigazgató) nyilatkozata: Hajtós, küzdelmes mérkőzésen győztük le az ellenfelet. Járjuk a magunk által megszabott utat, a szakmai vezetés és a játékosok mindent megtettek a sikerért. Személyes köszönetem nekik a nagyszerű születésnapi ajándékomért.